Országos Kerékpáros Körtúra - 6. szakasz
Győrtől kifulladásig, bringával, sátorral és élményekkel. Ha kiváncsi vagy milyen a "körtúra fíling", olvasd el a 2008-as, 2009-es, 2011-es vagy a 2012-es túra beszámolóját, illetve nézd meg a 2008-as, a 2009-es, a 2010-es, a 2011-es vagy a 2012-es év fotóit!
Folyamatos frissítés alatt!!
A körtúra rövid története:
Az ország legrangosabb, leghosszabb jelvényszerző túramozgalma. Az első kiírást 1966-ban készítették el, s az akkori mintegy 2000 km-t az évek során folyamatosan bővítették, hosszabbították, így mostanra elérte a 3720 km-t. Az első kiírást a Magyar Természetbarát Szövetség Kerékpáros Bizottsága tette meg, azzal a céllal, hogy csatlakozzanak a gyalogos körtúra és a vízi nagykör sorához, s kerékpáros körtúra is legyen hazánkban. Az eredeti tervekben a túra 3 szakaszra lett volna felosztva, így a nemzeti trikolor (piros-fehér-zöld) jelvényeket akartak kiosztani. A túra hosszára való tekintettel inkább több, azaz hat szakaszra lett bontva. Ennek megfelelően minden szakasz teljesítését egy külön jelvénnyel ismeri el a Magyar Kerékpáros Túrázók Szövetsége, illetve aki a körtúra teljes hosszát igazoltan végigtekeri, az egy bronzjelvénnyel gazdagodik.
Nyári túránk során a Győrtől Budapestig tartó hatodik és egyben záró szakaszt járjuk végig.
Tájegységek: Bakony, Mezőföld, Velencei-hegység, Vértes, Gerecse, Pilis Visegrádi hegység.
Táv: 564 km
Útvonal, napi távok:
1.nap
Győr (Sági út) – Pannonhalma (PECSÉT) : 22 km
Pannonhalma – Nyalka – Táp –Bakonybánk – Bakonyszombathely (PECSÉT) : 22 km
Bakonyszombathely – Súr – Bakonycsernye – Balinka – Bodajk – Csókakő (PECSÉT): 39 km
Csókakő – Sárkeresztes – Székesfehérvár (PECSÉT) : 25 km
Összesen: 108 km
2. nap:
Székesfehérvár – Sárszentmihály – Nádasladány (PECSÉT) : 22 km
Nádasladány – Polgárdi – Kisláng – Dég (PECSÉT) : 50 km
Dég – Mezőszilas – Sárszentmiklós – Nagykarácsony (PECSÉT): 36 km
Összesen: 108 km
3. nap:
Nagykarácsony – Sárosd – Seregélyes – Agárd (PECSÉT) : 48 km
Agárd – Velence – Lovasberény – Vértesacsa – Alcsútdoboz (PECSÉT) : 39 km
Alcsútdoboz - Vértesboglár – Csákvár – Gánt (PECSÉT) : 26 km
Összesen: 113 km
4. nap:
Gánt – Csákberény – Pusztavám Ipartelepek – Pusztavám (PECSÉT) : 33 km
Pusztavám - Bokod – Császár – Kisbér (PECSÉT) : 27 km
Kisbér – Ete (7km)
Összesen: 67 km
5. nap:
Ete – Nagyigmánd – Komárom (PECSÉT) : 23 km
Komárom (Szönyi út) – Tata – Vértesszőlős (PECSÉT) : 26 km
Vértesszőlős – Tatabánya – Tarján – Héreg – Bajna – Tát – Esztergom (PECSÉT) : 54 km
Összesen: 103 km
6. nap:
Esztergom – Visegrád (PECSÉT) : 23 km
Visegrád – Budapest (PECSÉT) : 42 km
Összesen: 65 km
Időpont:
2013. szeptember 19-24. (csütörtök - kedd)
Az útiterv az időjárási körülmények, erőnlétünk, jókedvünk függvényében és egyéb igényeteknek megfelelően változhat.
Indulás:
2013. szeptember 19.: Budapest Déli pu., 07:20, érkezés Győrbe 09:23-ra
Érkezés:
2013. szeptember 24.: Clark Ádám tér, a délutáni órákban
Szállás:
Sátorban. Hol vadul, hol kempingben, hol jóbarátoknál.
Költségek:
- Étkezés: amit hozol vagy útközben veszel (sok falut érintünk, így bőven lesz rá lehetőség)
- Utazás: teljesárú menettérti vasúti menet- és kerékpárjegy összesen: 3150 HUF (Győrbe: 2520 + 630 HUF)
- Belépők: a program függvénye
Fontos:
- Ha a körtúra igazolófüzetével nem rendelkezel, de szeretnéd majd a teljesítők névsorát gazdagítani, jelezd a lenti email címen!
- A szükséges felszerelésről szintén a lenti e-mail címen érdeklődj!
- Jelentkezési határidő: 2013. szeptember 1.
Bővebb infó és jelentkezés:
Zoli, zoli[kukac]karpatokvandorai.hu
Utolsó frissítés: 2013. június 23.