GR11 és ami odaát van, 2009. 08. 14-30.
Egy hosszú kirándulásra invitálunk Titeket Spanyolföldön, hegyek közé, Sangriával és sok-sok finom helyi specialitással (gyönyörű völgyek, magas csúcsok, finom sonkák...).
Időpont: 2009. augusztus 14-30. (Lehet késöbb és rövidebb időre is csatlakozni!)
Útvonal: Barcelona - Espot - GR11 - Sallent de Gallego - Barcelona. A túra főként a GR11-en halad, érintve 2 nemzeti parkot, továbbá szeretnénk legalább egy nagyobb csúcsot is meghódítani (Monte Perdido).
Szállás: sátorban vadkempingezve, esetleg néhanapján refuge-okban. A hegyeken kívül legfeljebb 2 éjszakát töltünk, ezeketkempingben.
Oda-vissza út: Találkozó augusztus 14-én 19.00 a barcelonai reptéren. Mi az Alitalia menetrendszereinti járatával érkezünk Rómán keresztül, de jelenleg a legolcsóbb a Wizzair járata. Helyben busszal fogunk a ki- és beszállásig utazni.
Nehézség: mindenképp csak gyakorlott túrázóknak, megfelelő felszereléssel. Soknapos vándorlás hosszába a Pireneusokban, hegyen, völgyön, csúcsokon át. A túra során végig a hátadon cipeled a házad, 2-3 napnyi élelmed és sok helyen a vized is. Nehézség lehet a sorozatterhelés is, majdnem minden napra jut egy legalább 2500 m magas hágó, amin át kell kelnünk. 2-3 naponta van kiszállási lehetőség a falvakban, így lehet rövidebb időre is csatlakozni!
Költségek:
- Utiköltség Barcelonáig és haza (mindenki egyénileg intézi)
- Utiköltség Barcelonától a hegyekig és vissza, kb. 70 EUR
- Biztosítás
- Szállásköltség: minimális, alapvetően vadkempingezünk, csak az első és utolsó nap tervezünk legfeljebb kiépített kempingekben megszállni és esetleg útközben rossz idő esetén egy-két refuget igénybe vehetünk.
- Élelem, amit magadnak hozol és veszel ott. Az árak ott kb. a hazai duplája.
- Főzőhöz palack (helyben kell beszereznünk a repülés miatt)
Tervezett szakaszok a GR11-en (még tervezés alatt):
- 1. Espot - Ref. de Colomers (Az Aigüestortesi Nemzeti Parkon keresztül)
- 2. Ref. de Colomers - Ref. de Restanca
- 3. Ref. de Restanca - Hospital de Viella
- 4. Hospital de Viella - Puen de Corones
- 5. Puen de Corones - Estós
- 6. Estós - Biadós
- 7. Biadós - Parzán
- 8. Parzán - Circo de Pineta
- 9. Circo de Pineta - Refugio de Góriz
- 10. Refugio de Góriz - Bujaruelo (Az Ordesa Nemzeti Parkon keresztül)
- 11. Bujaruelo - Banos de Panticosa
- 12. Banos de Panticosa - Refugio de Respomuso
- 13. Refugio de Respomuso - Sallent de Gállego
- 14. Pihenőnap, csúcstámadás, stb...
- 15. Pihenőnap, csúcstámadás, visszaút Bcn-be, stb...
Összesen: 14 nap a hegyek közt, 206 km táv, 11 km szintemelkedés (napi kb. 800 m), ugyanennyi lefele.
Linkek csábításnak:
Útleírás a GR11 általunk is érintett szakaszairol
Jelentkezés és további részletek: Kata, kata[kukac]karpatokvandorai[pont]hu