Alföld
Országos Kerékpáros Körtúra IV.
Szarvastól kifulladásig, bringával, sátorral és élményekkel. Ha kiváncsi vagy milyen a "körtúra fíling", olvasd el a 2008-as és a 2009-es túra beszámolóját, illetve nézd meg a 2008-as, a 2009-es és a 2010-es fotókat!
Folyamatos frissítés alatt!!
A körtúra rövid története:
Az ország legrangosabb, leghosszabb jelvényszerző túramozgalma. Az első kiírást 1966-ban készítették el, s az akkori mintegy 2000 km-t az évek során folyamatosan bővítették, hosszabbították, így mostanra elérte a 3720 km-t. Az első kiírást a Magyar Természetbarát Szövetség Kerékpáros Bizottsága tette meg, azzal a céllal, hogy csatlakozzanak a gyalogos körtúra és a vízi nagykör sorához, s kerékpáros körtúra is legyen hazánkban. Az eredeti tervekben a túra 3 szakaszra lett volna felosztva, így a nemzeti trikolor (piros-fehér-zöld) jelvényeket akartak kiosztani. A túra hosszára való tekintettel inkább több, azaz hat szakaszra lett bontva. Ennek megfelelően minden szakasz teljesítését egy külön jelvénnyel ismeri el a Magyar Kerékpáros Túrázók Szövetsége, illetve aki a körtúra teljes hosszát igazoltan végigtekeri, az egy bronzjelvénnyel gazdagodik.
Nyári túránk során a Szegedtől (tavalyi lemaradásunkat pótolva Szarvastól) tartó negyedik szakaszt járjuk végig.
Tájegységek: Duna-Tisza-köze, Kiskunság, Kalocsai-sárköz, Tolnai-sárköz, Bácska, Mohácsi-sziget, Dunántúli-dombság, Baranyai-dombság, Mecsekalja, Mecsek, Villányi-hegység, Dráva-mellék, Ormánság, Zselic, Somogyi-dombság, Belső-Somogy
Táv: 706 km
Napi távok (vastagon a pecsételőhelyek):
1. Szarvas - Cserebökény - Szentes - Csongrád - Ópusztaszer, 80 km
2. Ópusztaszer - Sándorfalva - Szeged - Kiskunhalas 90 km
3. Kiskunhalas - Kiskőrős - Kalocsa - Gerjen (komp) - Fadd - Tolna - Szekszárd - Decs 102 km
4. Decs - Várdomb - Bátaszék - Baja - Vaskút - Gara - Nagybaracska - Mohács Történelmi Emlékhely 102 km
5. Mohács - Szajk - Pócsa - Villány - Kozármisleny - Pécs - Mánfa - Komló - Síkonda - Magyarszék - Magyarhertelend - Mecsekrákos - Orfű, 100 km
6. Orfű - Mecsekszentkút - Pellérd - Baksa - Bogádmindszent - Páprád - Vajszró - Sellye - Szentegát - Szigetvár, 81 km
7. Szigetvár - Kaposvár - Simonfa - Zselicszentpál - Kaposvár - Juta - Várda - Somogyvár - Lengyeltóti - Fonyód, 91km
( Ha túl jól haladnánk a folytatás: Lengyeltóti - Buzsák - Marcali - Nemesvid - Nemesdéd - Miháld - Nagyfakos - Nagykanizsa)
Időpont:
2011. augusztus 2-9. (kedd-kedd)
Az útiterv az időjárási körülmények, erőnlétünk, jókedvünk függvényében és egyéb igényeteknek megfelelően változhat.
Indulás:
2011. 08. 02.: Budapest Keleti pu., 19:10-es gyorssal (Mezőtúri átszállással), érkezés Szarvasra 21:28-ra
Érkezés:
2011. 08. 09..: Budapest Déli pu., az esti órákban
Szállás:
Sátorban. Hol vadul, hol kempingben, hol jóbarátoknál.
Költségek:
- Étkezés: amit hozol vagy útközben veszel (sok falut érintünk, így bőven lesz rá lehetőség)
- Utazás: teljesárú menettérti vasúti menet- és kerékpárjegy összesen: kb. 7-8E Ft
- Belépők: a program függvénye (részletek hamarosan)
Fontos:
- Ha a körtúra igazolófüzetével nem rendelkezel, de szeretnéd majd a teljesítők névsorát gazdagítani, jelezd a lenti email címen!
- A szükséges felszerelésről szintén a lenti email címen érdeklődj!
- Ha rendelkezel Magyar Kerékpárosklub tagsággal, úgy ezt is jelezd felénk, hiszen ebben az esetben az útiköltségből további kedvezményben részesülsz!
- Jelentkezési határidő: 2011. augusztus 1.
Bővebb infó és jelentkezés: Zoli, zoli[kukac]karpatokvandorai.hu, 70/580-8460
Utolsó frissítés: 2011. július 13.
Országos Kerékpáros Körtúra III.
Az Alföld 5 nap alatt, bringával, sátorral és élményekkel. Ha kiváncsi vagy milyen a "körtúra fíling", olvasd el a 2008-as és a 2009-es túra beszámolóját, illetve nézd meg a 2008-as és a 2009-es fotókat!
Folyamatos frissítés alatt!!
A körtúra rövid története:
Az ország legrangosabb, leghosszabb jelvényszerző túramozgalma. Az első kiírást 1966-ban készítették el, s az akkori mintegy 2000 km-t az évek során folyamatosan bővítették, hosszabbították, így mostanra elérte a 3720 km-t. Az első kiírást a Magyar Természetbarát Szövetség Kerékpáros Bizottsága tette meg, azzal a céllal, hogy csatlakozzanak a gyalogos körtúra és a vízi nagykör sorához, s kerékpáros körtúra is legyen hazánkban. Az eredeti tervekben a túra 3 szakaszra lett volna felosztva, így a nemzeti trikolor (piros-fehér-zöld) jelvényeket akartak kiosztani. A túra hosszára való tekintettel inkább több, azaz hat szakaszra lett bontva. Ennek megfelelően minden szakasz teljesítését egy külön jelvénnyel ismeri el a Magyar Kerékpáros Túrázók Szövetsége, illetve aki a körtúra teljes hosszát igazoltan végigtekeri, az egy bronzjelvénnyel gazdagodik.
Nyári túránk során a Nyíregyházától Szegedig tartó harmadik szakaszt járjuk végig.
Tájegységek: Alföld, Hajdúság, Hajdúhát, Hortobágy, Nagykunság, Nagy-sárrét, Kis-sárrét, Maros-Körös-köze
Táv: 634 km
Időpont:
2010. július 27-31. augusztus 17-21. (kedd-szombat) ÚJ IDŐPONT!
Az útiterv az időjárási körülmények, erőnlétünk, jókedvünk függvényében és egyéb igényeteknek megfelelően változhat.
Indulás:
Augusztus 17. , Budapest-Nyugati pályaudvar: 5:03-as nyíregyházi gyorsvonat
Érkezés:
Augusztus 22., Szegedről, az esti órákban
Szállás:
Sátorban. Hol vadul, hol kempingben, hol jóbarátoknál.
Költségek:
- Étkezés: amit hozol vagy útközben veszel (sok falut érintünk, így bőven lesz rá lehetőség)
- Utazás: teljesárú menettérti vasúti menet- és kerékpárjegy összesen: 5790 Ft
- Belépők: a program függvénye
Fontos:
- Ha a körtúra igazolófüzetével nem rendelkezel, de szeretnéd majd a teljesítők névsorát gazdagítani, jelezd a lenti email címen!
- A szükséges felszerelésről szintén a lenti email címen érdeklődj!
- Ha rendelkezel Magyar Kerékpárosklub tagsággal, úgy ezt is jelezd felénk, hiszen ebben az esetben az útiköltségből további kedvezményben részesülsz!
- Jelentkezési határidő: 2010. augusztus 15.
Bővebb infó és jelentkezés: Ádám, hajduadi[kukac]gmail[pont]com
Utolsó frissítés: 2010. július 27.