Közepes
Az év első túrája
Megtaláltuk a nosztrai Hangulat és a kóspallagi Börzsöny söröző között a legszebb, de nem a legrövidebb utat. Most megmutatjuk neked. 5 szupcsi kilátópont is lesz. A KVTE angliai szakosztályának társszervezésében.
Időpont: 2019. január 4. (szombat)
Találkozó: Budapest, Nyugati pályaudvar 8:45 (vonat indul 9:07-kor Szobra) vagy Szob 10:06 (onnan busz indul Márianosztrára 10:13-kor) vagy Márianosztra 10:30
Hazaérkezés Budapestre: este 7 óra magasságában
Túraterv: Márianosztra - Kopasz-hegy - Sós-hegy - Nagy-Sas-hegy - Kisirtáspuszta - Nagy-János tető - Szép-bérc - Négy-hányás - Kisinóci turistaház - Kóspallag
Táv: kb. 19 km, szint: 770 m. Menetidő: kb. 6 óra
Amit mindenképp hozzatok: réteges, meleg túraöltözet, bakancs, élelem, egy termosz tea, FEJLÁMPA, tartalékelemek.
Költség: vonat- és buszjegyek
Jelentkezés: zoli [kukac] karpatokvandorai.hu, 30/612 3218
Budai-hegység kicsit másképp
Túránk során olyan eldugott ösvényeken és kilátópontokon haladunk keresztül, melyek a tájidegen erdőjárók zsizsegésétől távoli vidékekre kalauzolnak.
Időpont: 2019. november 24. (vasárnap)
Találkozó: Széll Kálmán tér (Dékán utca), helyközi autóbusz megálló, 9:15 (busz indul a Hidegvölgyi erdészlakhoz 9:20!!!)
Hazaérkezés Budapestre : este 6 óra magasságában
Túraterv: Budakeszi erdőgazdaság - Katonasírok - ún. sziklás kilátópont - Nagy-Kopasz - Zsíros-hegy - Anna vadászlak - Hosszú völgy Meszes-hegy - Nagykovácsi
Táv: kb. 20 km, szint: 600 m. Menetidő: kb. 6 óra
Amit mindenképp hozzatok: réteges, meleg túraöltözet, bakancs, élelem, egy termosz tea, FEJLÁMPA.
Költség: buszjegyek a helyközi és BKK buszjáratokra
Jelentkezés: zoli [kukac] karpatokvandorai.hu, 30/612 3218
Fel a Csóványosra!
A Börzsöny legmagasabb csúcsát vesszük célba, hogy gigászi bükkösökön át barangolva a régi-ój kilátóból csodáljuk meg a végtelen erdőt. Visszaúton egy NHH-i leves is beleférhet :)
Túra időpont: 2018. novemer 17. (szombat)
Találkozó helye: A Nyugatiból 8:07kor indul a vonat Kismarosra, ahonnan 8:50kor megy a busz Királyrétre.
Túra útvonal: Királyrét - P - Magas-taxi turistaház - Nagy-Hideg-hegy - KP - Csóványos - P3 - K4 - Nagy-Hideg-hegy - K4 - K+ - Vasfazék-völgy - Királyrét
Táv / szint: 20 km / 720 m
Időtartam: hangulattól és csapatösszetételtől függően 6-7 óra
Ajánlott felszerelés: Réteges öltözet, elegendő élelem, innivaló, fejlámpa (! - a biztonság kedvéért).
Fő túramanó: Holczer Eszter, info[kukac]karpatokvandorai[pont]hu, 30/612-3218
Az év első túrája
"Égjen a zsírunk, és ..." (a többit úgyi s tudjátok!)
Időpont: 2019. január 6. (vasárnap)
Találkozó: Széna tér, helyközi autóbusz állomás, 8:40 (busz indul a Hidegvölgyi erdészlakhoz 8:50!!!)
Hazaérkezés Budapestre : este 7-8 óra magasságában
Túraterv: Hidegvölgyi erdészlak - Tarnai pihenő - Nagy-Kopasz, Csergezán kilátó - Nagy-Szénás - Hosszú-árok - Antónia-árok - Alsó-Zsíros-hegy - Nagykovácsi.
Táv: kb. 18 km, szint: 700 m. Menetidő: kb. 6 óra
Amit mindenképp hozzatok: réteges, meleg túraöltözet, bakancs, élelem, egy termosz tea, FEJLÁMPA, tartalékelemek. Költség: buszjegyek a helyközi és BKK buszjáratokra
Jelentkezés: zoli [kukac] karpatokvandorai.hu, 30/612 3218
Hahó Túra 6.
Sziasztok Vándorok!
Az év első túrája
"Égjen a zsírunk, és ..." (a többit úgyi s tudjátok!)
Időpont: 2017. január 6. (szombat)
Találkozó: Pomáz, HÉV állomás, 8:45 (busz indul Pilisszentkeresztre 8:52!!!) vagy Pilisszentkereszt, felső kocsma 9:30
Hazaérkezés Budapestre : este 7-8 óra magasságában
Túraterv: Pilisszentkereszt (Felső) - Mária pad - Pilisszentlélek (Svejk) - Pálos kolostor - Ilona-pihenő, Tost sziklák - Dobogókő (Eötvös).
Táv: 16 km, szint: 850 m. Menetidő: kb. 6 óra
Amit mindenképp hozzatok: réteges, meleg túraöltözet, bakancs, élelem, egy termosz tea, FEJLÁMPA, tartalékelemek. Költség: buszjegyek a helyközi buszjáratokra
Jelentkezés: zoli @ karpatokvandorai.hu, 30/612 3218
Csavargás a Dunakanyarban
A Szent-Mihály hegy oldalában fogunk egy remetelak után kutatni, majd a Julianus kiáltó karéjára törve, tekintjük meg a Visegrádi-hegység lankáit ésa Dunakanyar megunhatatlan partvidékét.
Túra időpont: 2017. novemer 11. (szombat)
Találkozó helye: Nyugati pályaudva 7:50 (innen vonattal utazunk Nagymarosra).
Túra útvonal: Nagymaros – S - Sb - Remete-barlang - S+ - Szent-Mihály-hegy - Hegyestető - K - Törökmező turistaház - P - Nagymaros
Táv / szint: 20 km / 800 m
Időtartam: hangulattól és csapatösszetételtől függően 6-7 óra
Ajánlott felszerelés: Réteges öltözet, elegendő élelem, innivaló, fejlámpa (! - a biztonság kedvéért).
Fő túramanó: Holczer Eszter, info[kukac]karpatokvandorai[pont]hu, 30/612-3218
Retró túra
Túránk szokatlanul tematikus formában, retró hangulatban fog zajlani. Vagyis... Túrafelszerelésetek tartalmazzon legalább egy olyan elemet, ami titeket feltétlenül a régi (mindenki saját időtengelyét alapul véve) idők túraélményeire emlékeztetnek. Az útvonal ikonikus pontjain tartott pihenőink során pedig régi mászók és kulturisták rövidke írásaival fogjuk bakancsos elménk csiszolni.
Időpont: 2017. május 20. (szombat)
Találkozó: Csillaghegy, HÉV állomás, 9:00
Túraterv: Csillaghegy, HÉV állomás – Nagy-Kevély – Kevély-nyereg – Mackó-barlang – Csúcs-hegy – Oszoly-csúcs – Csikóváralja – Holdvilágárok – Nagy-Csikóvár – Kis-Csikóvár – Pomáz HÉV-állomás
Táv: 23,6 km, szint: 1030 m. Menetidő: kb. 7 óra
Amit mindenképp hozzatok: bakancs (a Holdvilág-árok miatt a túracipő nem javasolt!) réteges, évszaknak megfelelő öltözet, hideg élelem, lélekmelegítő.
Költség: HÉV menetjegy
A túrán csak az vehet részt, aki a mobiltelefonját otthon hagyja. Emiatt a késés (mint a hőskorban) nem értelmezhető kifogás. :)
Jelentkezés: zoli @ karpatokvandorai.hu, 30/612 3218
Fel a csabai Nagy-Kopaszra!
A túra során felmászunk a már nem annyira új Dévényi-kilátóba, valamint felkeresünk néhány látványosabb helyet a Pilis és a Budai-hegység határán – és ez nem áprilisi tréfa!
Időpont: 2017. április 1. szombat
Találkozó: Bp. Nyugati pályaudvaron, 8.00-kor a Pilisvörösvár/Esztergom felé induló vonatnál (S72-es személyvonat; ind: 8.15-kor), jeggyel a kézben (vagy tárcában, mobilban, stb.)
vagy: 9.20 – 9.30 között a piliscsabai vasútállomás épülete előtt
Útvonal: Piliscsaba vá. – Nagy-Kopasz (Dévényi-kilátó) – Iluska-forrás – Sziklatorony – Kopár-csárda – Pilisszentiván – Antal-árok – Zsíros-hegy – Solymár, Templom tér
Táv: kb. 20 km, szint: 800 m
Útiköltség: teljes árú vonatjegy Piliscsabáig (Bp. bérlettel olcsóbb) + vonaljegy a solymári buszra: összesen 1000 Ft.
Felszerelés: időjárásnak megfelelő öltözet, egy napra elegendő étel és ital
Hazaérkezés a késő délutáni órákban. Solymárról a busz Hűvösvölgybe hoz vissza.
Túravezető:
Lisziczky Zsolt
zsoltlisziczky@gmail.com
+3630 558 3459
Az év első túrája
Bejgliégetés gyanánt a Mátra egyik mellékgerincén keresztül csapunk át a főgerinc egy igen látványos szakaszára és támadjuk meg végül az ország legmagasabbikát. A túra vége a mátrafüredi palacsintázóban lesz (ha túl sok zsírt égetnénk el útközben).
Időpont: 2017. január 7. (szombat)
Találkozó: Budapest, Satdion autóbuszpáyaudvar, 6:45 Gyöngyösig váltott jeggyel a kézben vagy Markazon 8:23-kor
Hazaérkezés Budapestre : este 6-7 óra magasságában
Túraterv: Markaz - Markazi várrom - Rókalyuk (621 m) - Hatra-patak tető (647 m) - Markazi kapu (672 m) - Disznó-kő - Sas-kő (898 m) - Kékestető (1014 m) - Disznókút (legmagasabban fakadó forrásunk) - Hidasbérc (973 m) - Négyeshatár (801 m) - Mátrafüred
Táv: 19,5 km, szint: 1060 m. Menetidő: kb. 7 óra
Amit mindenképp hozzatok: réteges, meleg túraöltözet, bakancs, élelem, egy termosz tea, FEJLÁMPA, tartalékelemek. Költség: buszjegyek a távolsági buszjáratokra
Jelentkezés: zoli @ karpatokvandorai.hu, 30/612 3218