Visegrádi-hegység
Mogyoró-hegyi barangolás
Gyerektúra A Dunakanyar felett egy kis tanösvénnyel, erdei játszótérrel és vadasparkkal, tömeg nélkül.
Mikor? 2017. április 29. szombat 10 óra
Hol? Mogyoró-hegy (Visegrád), parkoló a Vadaspark mellett
(koordináták: N47° 47.817' E18° 59.819' )
Program: Könnyed séta a Mógyoróhegyi Természetismereti Tanösvényen (1 km, 50 m szint). Vadaspark látogatása (ingyenes). Erdei játszótér. Ha van kedvünk, elsétálhatunk a Nagy-Villám kilátóig (1.8 km, 80 m szint).
Opcionális költségek a helyszínen: tanösvény tájékoztató füzete (300 Ft). Zsitvay-kilátó (Nagy-Villám) belépő felnőttnek (400 Ft) és gyereknek (200 Ft).
Mit hozzunk? Naptejet, szúnyog és kullancs riasztót, elemózsiát, zsebpénzt
Zoli (30/6123218)
Hahó túra négy - Visegrádi-hegység
Hahó túra - negyedik epizód
Negyedszerre gyűlnek össze a reménnyel teli, csillogó szemek valamely hegység bejáratánál, hogy megcsodálják a szezon első havát.
Idén a Visegrádi-hegység nyugati csücskére esett a választás, célpont a Vaskapui-menedékház. Nem titkolt szándék, hogy kipróbáljuk a házat belülről is, és ha éppen úgy alakul a dézsában is megáztathatjuk megfáradt izmainkat.
Időpont: 2016. dec. 17. szombat
Találkozó: Pilismarót, templom, buszmegálló, 9:00
Útvonal: Pilismarót - Miklós-deák völgy - Péntek-forrás - Képes-fa - Fári-kút - Vaskapui Brilli Gyula mh. - Búbánatvölgy
Túra hossza: Kb. 18 km
Felszerelés: évszaknak megfelelő, réteges öltözet, élelem, meleg ital, fejlámpa.
Info:
KóPé
kopeter[kukac]karpatokvandorai.hu
Pilismaróttól amíg bírjuk
Hagyományos bejgli-felejtő, zsírégető edzőtúránk a Visegrádi-hegység peremvidékén, szép kilátópontokkal.
Időpont: 2016. január 9. (szombat)
Találkozó: Pilismarót, templom, reggel 8 óra
Túraterv: Pilismarót - Vaskapu - Béla-tető - Fehér-szikla - Hirsch-orom - Miklós-deák-völgy - Pilismarót
Táv: 26 km, szint: 1040 m. Menetidő: kb 8 óra
Le- és hazautazás: telekocsikkal Budapestről (a részletekről a jelentkezést követően)
Amit mindenképp hozzatok: réteges, meleg túraöltözet, bakancs, élelem, egy termosz tea, FEJLÁMPA, tartalékelemek.
Költség: üzemanyag Bp-ről Pilismarótig és vissza osztva a kocsikban ülő társak számával
Jelentkezés: zoli @ karpatokvandorai.hu, 30/6123218
Tavaszköszöntő Bebiciklizés
Drágáim, most Én! (VAGYIS! én szervezem az első tavaszi bringatúrát!)
Most én csábítgatlak Benneteket az immár hagyománnyá váló Tavaszköszöntő (Be)Biciklizésre! Bár még szegény kétkerekű barátném, Terka kissé porosan az igazak álmát alussza téli búvóhelyén, azért nekünk nem árt már a tavaszi pillangókergetős, madárcsicsergős, első tavaszi túránkat tervezgetni…
Ami tuti lesz: tavaszi energizáló fagyizás vagy sütizés!
Ja és a másik lényeges dolog, hogy hová, meg hogy merre is… A gyönyörű Esztergomba szeretnénk elbringázni, festői tájakon keresztül! De, hogy ne kelljen a budapesti forgalommal sokat küzdenünk, az utunkat a szintén gyönyörű Szentendréről kezdenénk meg!
Na, mit szóltok? Biztos máris érzitek a bugit a lábatokban egy kis tekerésre! Ugye jöttök? :)
És ha kiderül, hogy jó erőben vagyunk, akkor átbringáznánk Szlovákiába is, hogy megkóstolhassuk a remek kofolájukat!
Időpont: 2013. március 24.
Útvonal: Szentendre - Leányfalu - Tahitótfalu - Dunabogdány - Visegrád - Dömös - Pilismarót - Esztergom (- Párkány (Sturovo) - Chlaba - Szob)
Indulás: 8:00, Szentendre
Érkezés: Naplemente környéke, Budapest, Nyugati-pályaudvar
Táv: 47 km (+ 18 km)
Szint: 180 m
Fő túramanó:
Fél- és negyednyolcas teljesítménytúra
Egyesületünk 2019-ben, immár tizedik alkalommal rendezi meg a Fél- és Negyednyolcas, ill. a Kis Spartacus kör teljesítménytúrákat. A gyalogos és kerékpáros távok mellett indítunk ún. kombinált kategóriát is, ahol a Gy35 és K25 távokat lehet sorrendben teljesíteni.
A túra része a 2019-es Pilis Kupa sorozatnak! A túra egyedi körbélyegzővel is rendelkezik!
Időpont: 2019. szeptember 14. (szombat)
Rajt-cél:
- Gy35, Gy50, K25, K45 és kombinált (Gy35+K25): Szentendre, Szentlászlói út 160. (Fakukac söröző)
- Kis Spartacus kör: Pilisszentlászló, Kis Rigó Vendéglő (Pilisszentlászló, Sikárosi út) - VÁLTOZÁS!!
- Gy25: új résztávunk rajtja Szendendrén, célja Pilisszentlászlón lesz. A rajthoz a 870-es távolsági busszal lehet visszajutni.
Díjazás: minden teljesítőnek távonként egyedi oklevél és kitűző jár.
Rajt-cél megközelítése:
- Tömegközlekedéssel: 870-es autóbusz a szentendrei autóbusz állomásról (7.05, 8.05 stb).
- Parkolás: Szentendrén a Fakukac sörözőtől 100 m-rel lejjebb található sportpályák mellett, Pilisszentlászlón a Kis Rigó Vendéglő környezetében.
Távok:
Félnyolcas (kombinált) táv:
- 35 km gyalog + 25 km kerékpár (kombinált) - rajt: 7:30-9:00, szintidő: 7+3 óra.
Nevezési díj: 2000 Ft. A részletes leírást lásd a Negyednyolcas távok között! Csak jó állóképességgel rendelkezőknek ajánljuk! A megjelölttől különböző távok kombinációja saját felelősségre sem választható!
Negyednyolcasok:
-
25 km kerékpár - rajt: 9:00-10:30, útvonal: Szentendre - Dömör-kapu - Király-kúti nyereg - Pilisszentlászló - Hegytető - Pap-rét - Szentendre, szintemelkedés 630 m, szintidő: 4 óra. Nevezési díj: 1000 Ft. Kizárólag aszfaltozott úton halad!
-
45 km kerékpár - rajt: 9:00-10:30, útvonal: Szentendre - Dömör-kapu - Király-kúti nyereg - Pilismarót - Dömös - Visegrád - Apátkúti-völgy - Pap-rét – Szentendre, szintemelkedés 890 m, szintidő: 6 óra. Nevezési díj: 1200 Ft. Kizárólag aszfaltozott úton halad!
-
25 km gyalog - rajt: 7:15-9:00, útvonal: Szentendre - Vörös-kő - Palócki-rét - Pap-rét - Kaán-forrás - Spartacus-ösvény - Pilisszentlászló, szintemelkedés: 998 m, szintidő: 6 óra. Nevezési díj: 1000 Ft. A túra rajt és cél helyszíne különböző!
-
35 km gyalog - rajt: 7:15-9:00, útvonal: Szentendre - Vörös-kő - Palócki-rét - Pap-rét - Kaán-forrás - Spartacus-ösvény - Pilisszentlászló - Lajos-forrás - Szentendre, szintemelkedés: 1365 m, szintidő: 9 óra. Nevezési díj: 1200 Ft.
-
50 km gyalog.- rajt: 7:15-9:00, útvonal: Szentendre - Vörös-kő - Palócki-rét - Pap-rét - Kaán-forrás - Spartacus-ösvény - Pilisszentlászló - Király-kúti-nyereg - Dobogókő - Fagyoskatona - Tölgyikrek - Lajos-forrás - Dömör-kapui-elágazás – Szentendre,szintemelkedés 1774 m, szintidő: 12 óra. Nevezési díj: 1500 Ft.
Kis Spartacus kör:
- 13 km gyalog - rajt: 8:15-10:00, útvonal: Pilisszentlászló - Z jelzés - Spartacus-ösvény - Jenő-kny. - Kaán-forrás - Szent László-völgy - Pilisszentlászló, szintemelkedés 500 m, szintidő: 5 óra. Nevezési díj: 900 Ft.
Ajánlott felszerelés:
A Pilis- és Visegrádi-hegység turistatérképe, bögre, fejlámpa és tartalékelemek, a kerékpáros távokon bukósisak.
Bővebb információk, elérhetőségek:
Fekete Zoltán, 30/612-3218 info[kukac]karpatokvandorai[pont]hu
A túra rossz idő esetén is megrendezésre kerül. A szervezők a változtatás jogát fenntartják!
Beszámolók a korábbi évekből:
2010-2017 között megrendezett túrák élményei a TTT honlapján
Itinerek:
Negyednyolcas - összes gyalogos táv
Jótanács a visszatérő túrázóknak:
Soha ne túrázz emlékezetből! A túra útvonala a korábbiakhoz képest, helyenként, előzetes bejelentés nélkül megváltozhat. Mindig kövesd az ititnert!
Utolsó frissítés: 2019. szeptember 5.